Prie Turizmo rūmų vairo stoja Linas Žabaliūnas

Lietuvos turizmo rūmų prezidentu rotacijos principu dvejiems metams tapo Linas Žabaliūnas, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas. Nuo 2014 m. kovo pabaigos organizacijai vadovavusi Žydrė Gavelienė ir toliau lieka Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidente.

„Vadovaujant Turizmo rūmams iššūkių netrūko – bankrutavo keli kelionių organizatoriai, nutraukta poros oro bendrovių veikla, įvairiose turistų pamėgtose vietose įvyko teroristinių išpuolių. Visgi, operatyvi ir atvira komunikacija leido užtikrinti pasitikėjimą turizmo sektoriumi, padėti vartotojams priimti atitinkamus sprendimus“ – sako Žydrė Gavelienė.

Ji džiaugiasi, kad pavyko tinkamai atstovauti turizmo sektoriaus interesams santykiuose su valdžios institucijomis: „aktyviai dalyvavome svarstant esminius turizmo rinką reguliuojančius teisės aktus, nuolat kėlėme klausimą dėl turizmo sektoriaus indėlio į šalies ekonomiką ir poveikio sprendžiant socialines problemas. Džiugu, kad pernai rudenį sulaukėme Seimo palaikymo poreikiui iš valstybės biudžeto skirti tikslinį finansavimą – 1,5 mln. Eurų – atvykstamojo turizmo skatinimui”.

Naujasis Turizmo rūmų prezidentas Linas Žabaliūnas žada ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir įveikti naujus iššūkius. „Dalijimosi ekonomika paremti veiklos modeliai vis plačiau skverbiasi į įvairias veiklos sritis – ne išimtis ir turizmas. Sieksime bendradarbiauti su šiais principais veikiančiais ūkio subjektais. Vartotojų edukacija ir apsauga, tinkamas veiklos reglamentavimas taip pat bus artimiausių metų dėmesio centre“ – sako jis.

IMG_2507

2011 m. rudenį įsteigti Lietuvos turizmo rūmai vienija Lietuvos golfo federaciją ir dar aštuonias asociacijas: Lietuvos kaimo turizmo, Lietuvos kempingų, Lietuvos kurortų, Lietuvos pilių ir dvarų, Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų, Lietuvos viešbučių ir restoranų, Nacionalinę SPA ir Nacionalinę turizmo verslo.